Початок сайту
Біоконкурси
Законодавство
Всеукраїнська біологічна олімпіада
ІV етап:
структура ВБО
олімпіада по роках
Україна в Міжнародній біологічній олімпіаді
Біологічні турніри
турніри по роках
Нейроконкурс
посібник з нервової системи
Екологічна олімпіада
по роках
участь у Міжнародному конкурсі екологічних проектів
ЗНО з біології
Бібліотека

Червона книга України
Наша кнопка:
наша кнопка
як розмістити

V студентський турнір

Завдання фіналу

1. "Б.Ж.В.НК" Травлення біоорганічних молекул їжі має як спільні так і специфічні для кожного класу речовин функції. Яким є спільний зміст переварювання білків, жирів, вуглеводів та нуклеїнових кислот, та в чому полягає специфіка процесу для кожного класу молекул?

2. "Антипептиди" Всеволод Овчинніков повідовляв, що в ході серії експериментів йому вдалося створити так звані антипептиди, які зв'язували і нейтралізовували ефект їх антиподів. Для цього він отримував інформаційну РНК, комплементарну вихідній, та по її матриці синтезував пептид. Чи узгоджується це з сучасними уявленнями молекулярної біології? Яку область застосування можуть знайти антипептиди, якщо ця технологія буде працювати?

3. "Гриби з Чорнобиля" Американські вчені повідомили про знахідку сильно забарвлених в чорний колір грибів у активній зоні ядерного реактора у Чорнобилі. Було висловлено припущення, що ці гриби використовують радіацію для процесу, аналогічного фотосинтезу. Чи погоджуєтеся ви, що це а) цілком ймовірно та б) теоретично можливо? Поясніть темне забарвлення цих грибів.

4. "Двері" Побудуйте системи вхідних дверей згідно з логікою основних напрямків біологічної систематики. (© ШБО МДУ)

5. "Хроніки планети Земля" Уявіть собі, що люди залишили Землю (приміром, швидко перебазувавшись до іншої галактики). Які події будуть відбуватися на планеті після цього і у якій послідовності? Що побачать люди, якщо повернуться через 500 тис. років?

6. "Чим ми кращі?" Останніми роками суттєво змінилися погляди на поведінку та інтелект тварин. Що нового знаємо ми з часів класичних дослідів Фабра, Лоренца і Павлова? Чи визнає сучасна наука принципову різницю між розумовими здібностями людини та "інших" тварин? Якщо так, то у чому вона полягає? Якщо ні, то чому?


 

 

 
 

Ukrainian biological site Physiology in Ukraine Ukrainian society for neuroscience