Початок сайту
Новини науки
Біоконкурси
Всеукраїнська біологічна олімпіада
структура ВБО
олімпіада по роках
Україна в Міжнародній біологічній олімпіаді
Біологічні турніри
турніри по роках
Нейроконкурс
Екологічна олімпіада
по роках
участь у Міжнародному конкурсі екологічних проектів
ЗНО з біології

Біологічні турніри

На відміну від традиційної форми змагань - олімпіади, в якій змагання відбуваються між індивідульними учасниками, турніри є командною грою. Завдання для проведення турніру готуються та оприлюднюються задовго до його початку. Команди разом з керівниками готують розв'язки запропонованих завдань та їх презентації. Безпосередньо ж на турнірі команди змагаються між собою у вмінні розв'язувати складні задачі біологічної тематики, доповідати своє рішення та відстоювати власну точку зору у науковій дискусії. По черзі команди виступають в ролі доповідача, опонента чи рецензента. Завданням доповідача є викласти власний варіант розв'язку задачі. Опонент має оцінити прослухану доповідь, виявити в ній позитивні та негтивні сторони і вказати на помилки, якщо вони були. Завданням же рецензента є оцінка роботи як доповідача так і опонента.

В Україні історія біологічних турнірів почалася із проведення у Харкові відкритого турніру юних біологів у 2000 році. детальніше >>>

Відлік "епохи" Всеукраїнських біологічних турнірів розпочато у 2002 році, коли з ініціативи освітян м. Суми Міністерством освіти та науки України на базі гімназії №1 м. Суми було проведено перший Всеукраїнський турнір юних біологів. Наступні два роки Турнір також проводився у Сумах, а з 2005 року Турнір почав "мандрувати" Україною. Першим місцем проведення стало старовинне місто Львів, де було організовано IV Всеукраїнський турнір юних біологів.
Більш детальну інформацію можна отримати на сторінках про конкретні турніри.

Студентські турніри

Участь у біологічних турнірах не припиняється й після випуску з школи. У 2004 році на базі Харківського національного університету імена Каразіна було проведено перший відкритий студентський біологічний турнір, який відтоді проводиться щороку. На турнір приїжджають команди ВУЗів різних міст України, а також шкільні турнірні команди, яки складають пристойну конкуренцію студентам. Детальніше ознайомитися з студентськими турнірами можна за цією адресою.

Інформація про всі турніри