Початок сайту
Біоконкурси
Законодавство
Всеукраїнська біологічна олімпіада
ІV етап:
структура ВБО
олімпіада по роках
Україна в Міжнародній біологічній олімпіаді
Біологічні турніри
турніри по роках
Нейроконкурс
посібник з нервової системи
Екологічна олімпіада
по роках
участь у Міжнародному конкурсі екологічних проектів
ЗНО з біології
Бібліотека

Червона книга України
Наша кнопка:
наша кнопка
як розмістити

Живі знання та навички як альтернатива нудної школи

Останнім часом у спільноті освітян багато говорять про реформування шкільної освіти та створення нової української школи. Але, поки балачки тривають, школярі продовжують жити за принципом «зазубрив - здав - забув», а навчання асоціюється лише з монотонними уроками, зазубрюванням та нудним сидінням над підручниками.

Що зробити, щоб перетворити зазубрювання на цікавий і творчий процес пізнання? Де на практиці можна застосувати те, що ви вже вивчили, та отримати «живі» знання і навички, які знадобляться в реальному житті?

Ми знайшли для Вас освітні проекти, команди яких розвивають у своїх учнів уміння креативно мислити та генерувати ідеї, бажання постійно розвиватися.

Курси підготовки до ЗНО NATURE Tutor Group

Освітня студія NATURE Tutor Group - це не просто курси підготовки до ЗНО, це РОЗУМНІ курси!

Основним напрямком роботи студії є якісна підготовка учнів 10-11 класів до складання ЗНО з української мови, історії України, математики, фізики, географії, біології та хімії. Проект був задуманий та втілений у життя біологами і хіміками, тому не дивно, що ці предмети тут є найбільш популярними, а 90% випускників студії надалі вступають на медичні і хіміко-біологічні спеціальності. Кожен викладач студії є спеціалістом у своїй галузі знань, має авторські розробки, багаторічний досвід успішної підготовки до ЗНО та олімпіад і стабільно високі результати вихованців. Значною перевагою студії також є те, що викладачі не просто тренують учнів розв’язувати тести, в основу підготовки до тестування з кожного предмету покладено курс лекцій, сформований відповідно до актуальних програм підготовки до ЗНО. Лекційний матеріал обов’язково закріплюється на практичних заняттях та під час виконання творчих завдань, які допомагають дітям навчитись самостійно мислити та підкріпити теоретичні знання практичними навичками. Окремою формою роботи є «мозкові штурми», під час яких учні пізнають секрети розв’язання тестів та задач, написання власних висловлювань та виконання аналітичних проектів. Усі заняття проходять в міні-групах по 4 учні, що дозволяє засвоювати матеріал на 70% ефективніше, ніж під час індивідуальних занять, а також робить навчальний процес цікавішим та веселішим.

Окремим напрямком роботи студії є підготовка учнів до предметних олімпіад з біології та хімії, а також до конкурсів наукових робіт школярів. Лише цього року 8 учнів студії стали переможцями міських (у м. Києві) олімпіад з біології, хімії та екології, а дві учениці є переможницями IV етапу Всеукраїнських олімпіад з біології та екології.

Детальніше про розумні курси підготовки до ЗНО NATURE Tutor Group читайте на сайті освітньої студії http://nature-tutors.com.ua

Адреса: правий берег - вул. Хрещатик, 46; лівий берег - вул. Б. Гмирі, 9

Школа науки Desk

Школа науки Desk - це унікальна можливість для учнів старших класів та студентів спробувати справжню науку на смак! Навчання в школі науки це можливість прийняти участь в наукових експериментах разом із кращими молодими науковцями Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. Це унікальне місце де можна познайомитися з сучасною наукою, яку не знайдеш в підручниках. Учні школи власноруч проводять наукові досліди, пишуть свої перші наукові роботи та публікують справжні наукові статті. На особливу увагу заслуговують курси «Від гену до цілого організму» та «Нейронаука: як працює мозок людини?». А ще у рамках школи працює літній науковий табір!

Детальніше з цим надзвичайно цікавим проектом можна ознайомитися на сайті http://nauka.org.ua

Адреса: вул. Богомольця, 4

«Дні науки» в Україні

"Дні науки" - це проект популяризації науки, започаткований у 2013 році молодими вченими Національної академії наук України та ГО "Наукова Унія". 2016 року до ініціативи долучилось більше десятка міст України, близько 200 наукових установ і більше 10 000 відвідувачів. Ініціатива набула такої популярності, що вперше отримала гранти! Участь у "Днях науки"приймають різноманітні наукові установи та окремі науковці – від науковців-природничників, викладачів, студентів, митців, екскурсоводів, до працівників біотехнологічних та аграрних компаній, натуралістів-аматорів, фотографів – в якості учасників заходів та/або відвідувачів. Формат заходів також є дуже різноманітним: дні відкритих дверей, тематичні наукові лекції, майстер-класи, фотоконкурси, покази, екскурсії, виставки фотографій, картин, вікторини, висадження дерев та квітів, вечори цікавих історій чи легенд. Завдяки таким ініціативам, як «Дні науки» пересічні громадяни мають унікальну можливість доторкнутись до справжніх наукових розробок, пізнати радість відкриття, а також зрозуміти важливість кропіткої праці науковця на благо країни та цивілізації! Всі заходи організовані для широкого кола слухачів - від найменших до найстарших. А тому, якщо Вас цікавить наука, то цей проект подарує шанс у неї закохатися з першого погляду!

Тож слідкуйте за новинами та долучайтесь до наступних «Днів науки» у своєму місті: http://dni-nauky.in.ua/

Лідерський табір Scolar Leader Camp

Лідерський табір Scolar Leader Camp це 12-денна програма з лідерства для дітей та підлітків у Карпатах! Своєю місією команда Scolar Leader Camp вважає формування проактивної молоді, яка володітиме набором інструментів для побудови сильного громадянського суспільства. Під час програми діти вчаться бути лідером через розвиток характеру, потенціалу, чеснот, здобувають дуже потрібні у сучасному світі додаткові компетенції, так звані soft skills: комунікація, емпатія, робота в команді, ефективна організація власного часу. А ще на дітей тут щодня чекають цікаві та запальні руханки, спортивні ігри, змагання, основи туристичного орієнтування. Scolar Leader Camp це чудова можливість покинути жарке і задушливе місто, запірнути у прохолоду гірської ріки, бути ближчим до природи та історії. Це гармонійне поєднання розвитку, виховання та відпочинку вашої дитини! Детальніше про лідерську програму можна прочитати на сайті http://www.scolar.com.ua/

Адреса: с. Вишків, Долинський район, Івано-Франківська область, база “Scolar”.

Альтернативна школа "Mainstream"

Альтернативна школа "Mainstream school" - це заклад, який пропонує нову архітектуру освіти: від хаосу в голові до архітектури знань та умінь. Важливими принципами роботи школи є індивідуалізація навчання та розвиток особистості. Відвідуючи заняття в школі Ваша дитина не тільки буде мати високий рівень знань з предметів, але й зможе сформувати такі необхідні життєві навички як вміння критично мислити, генерувати нові/ власні проекти, вміти спілкуватись та взаємодіяти між собою, відкривати в собі власну унікальність, здійснювати вибір та приймати комплексні рішення, виявляти ініціативи з покращення власних навичок та умінь для досягнення вищого професійного рівня в майбутньому тощо. У такому освітньому форматі у дітей з'являється внутрішня мотивація до навчання, вони стають дорослішими і проактивнішими, починають читати книжки і мають свою обґрунтовану точку зору, вміють аналізувати інформацію і критично мислити.

Детальніше про альтернативну школу на сайті: kpd.org.ua

Адреса школи: м. Київ, Печерський р-н, метро Печерська, бульвар Лесі Українки 26


 

 

 
 

Ukrainian biological site Physiology in Ukraine Ukrainian society for neuroscience